İş

Körfez Ticaret Odası Heyeti Özbekistan’a İş Geliştirme Ziyareti Gerçekleştirdi

Körfez Ticaret Odası ticaret ve iş geliştirme heyeti Özbekistan’a iş geliştirme ziyareti gerçekleştirdi. Heyet, Özbekistan’daki yatırım, ticaret, ithalat ve ihracat fırsatları hakkında bir toplantı gerçekleştirdi.

Lojistik, enerji, kimya, çelik sanayi, otomotiv ve inşaat sektörlerinden oluşan heyet, ziyaretlerinin ilk durağında Türkiye’nin Taşkent Büyükelçisi Dr. Olgan Bekar ve ticaret danışmanlarıyla görüştü. Heyet daha sonra Özbekistan Cumhuriyeti Yatırım, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Güney Asya Ülkeleri ve Türkiye ile İşbirliği Daire Başkanı Azizbek Salakhiddinov, İhracat Teşvik Ajansı Müdürü Toymas Yakubov ve Yatırım Ajansı Müdürü Ochilov Mels ile bir araya geldi. Özbekistan’daki yatırım, ticaret, ithalat ve ihracat fırsatlarını ele aldı. bununla ilgili bir toplantı düzenledi.

KTO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Öztürk, İMEAK DTÖ Kocaeli Şube Lideri Vedat Doğusel ve KTO Genel Sekreteri Berat Nas, Özbekistan ile temasları sırasında Özbekistan Enerji Bakanı Jurabek Mirzamahmudov’u da ziyaret ederek, karşılıklı olası ticari işbirliklerini görüştü. Heyet ayrıca İş İnsanları Derneği UTİD’in yönetici ve üyeleriyle de bir araya gelerek ülkedeki yatırım, finansman, devlet teşvikleri ve dış ticaret fırsatları hakkında bilgi aldı.

Ticari görüşmelerin ardından heyet, Özbekistan’daki kültürel mekanları ziyaret etti. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu