Teknoloji

Palworld’ü denemek isteyip de nasıl oynanacağını bilmeyenleri buraya alalım! Sizler İçin Detaylı Bir Oynanış Rehberi Hazırladık

Palworld’ü ilk başlattığınızda ne yapacağımızı bilemediğimizden şaşkına dönebilirsiniz. Oyuna ilk girdiğinizde elinizde sadece birkaç eşya bulunuyor. temel araçve keşfedilmemiş devasa bir dünyayı açolacak.

Sağa sola zıplayıp duruyorum “Dostum”isminde Pokemon benzeriYaratıklarla karşılaşacaksınız ve onları yakalamanız gerekiyor. Pal Kürelerionu kullanacaksın.

aynı zamanda üs baskınları Ayrıca dikkatli olmanız gerekecek çünkü size saldırabilirler veya üssünüzü yağmalayabilirler. Gördüğünüz gibi oyunda pek çok detay mevcut.

Biz de Palworld’deyiz usta bir oyuncuböylece sen olabilesin bazı ipuçları ve püf noktalarıSize yazıp vermeyi düşündük dizinHazırladık.

Bu kılavuzda ” Palworld nasıl oynanır?”soruya, Palworld ayrıntılı oyun kılavuzu Hazırlanarak yanıt vereceğiz ve bu rehbere her geçen gün daha fazla bilgi eklemeye devam edeceğiz. Şimdi gel, Palworld’deki en temel şeylerden biriHadi başlayalım:

Yeni başlayanlar için Palworld ayrıntılı oyun kılavuzu:

 • Dünya ayarlarınızı Palworld’ü nasıl oynamak istediğinize göre düzenleyin.
 • Palworld oyununda ilk önceliğiniz seviye atlamak olsun.
 • Palworld oyununda Pal nasıl yakalanır?
 • Palworld’de kurulacak en iyi üs nerede?
 • Palworld oyununda üssünüzü baskınlara karşı nasıl korursunuz?
 • Palworld’de kaynak üretimine mümkün olan en kısa sürede başlayın.
 • Palworld’de ilk önce hangi istatistiği geliştirmeliyiz?
 • Palworld’de neden geceleri uyumamalısınız?

Dünya ayarlarınızı Palworld’ü nasıl oynamak istediğinize göre düzenleyin.

Palworld’de dünyanızı ilk oluşturduğunuzda (ve her giriş yaptığınızda), dünya ayarlarınızı dilediğiniz gibi kurabilir ve değiştirebilirsiniz. Elbette herhangi bir sunucuya girmeden bunu söylüyoruz. yalnız (tek oyunculu)Oynayacağınız oyun için geçerlidir.

Zorluk ayarları bölümünde “Gelenek”Seçeneği seçerseniz kazanırsınız deneyim (EXP)Öldüğünüzde tüm eşyalarınızı düşürüp düşürmeyeceğinizi ve diğer birçok küçük oyun öğesinin miktarını değiştirebilirsiniz.

Palworld’ü ilk kez oynuyorsanız öldüğünüzde tüm eşyalarınızı düşüren ayarı kapatmanızı öneririz. Bunun gibi Öldüğünüzde hiçbir şey kaybetmezsiniz.Kazanılan deneyim miktarını artırarak seviye atlamanızı da kolaylaştırabilirsiniz.

Seçimlerinize göre oyunun zorluğunu artırabilir veya azaltabilirsiniz. Yeni başlayan biri olarak oyunu başlangıçta öğrenmek istiyorum. kolay zorluk seviyesiDaha keyifli bir oyun deneyimi ile başlayabilir ve deneyimleyebilirsiniz.

Palworld oyununda ilk önceliğiniz seviye atlamak olsun.

Palworld’de seviye atlamak çok değerlidir. Temel seviyeniz (Taban seviyesi) ve grubunuzdaki Pals seviyesi oyunun değerli faktörlerinden bazılarıdır. Üs seviyeniz ne kadar yüksek olursa dünyanın farklı yerlerinde o kadar çok üs kurabilirsiniz.

Ayrıca sizin ve Dost ekibinizin seviyesi ne kadar yüksek olursa, o kadar şiddetli, daha büyük ve etkileyici düşmanlarla karşılaşacaksınız. (Jetragon gibi patron seviyesindeki Dostlar dahil)Başa çıkmanız sizin için o kadar kolay olacaktır.

Ayrıca seviyeniz Her ne kadar Pals’ın seviyesiyle tamamen aynı olsa da. dikkat etmelisin; Aksi takdirde savaşta onlara komuta etmek sorun olabilir.

Yani temel olarak seviyenizi her zaman artırmak, Palworld’de geçireceğiniz zamanı daha sorunsuz hale getirecek ve size daha fazla fırsat sağlayacaktır.

Palworld oyununda Pal nasıl yakalanır?

Palworld’de, – pokemonöhöm- dostumu yakala Oyunun ana mekaniklerinden biri. Dostlarınızla birlikte savaşmanın yanı sıra, üslerinizde çalışacak kölelere de ihtiyacımız var.

Gelecekte yapabileceğiniz bazı makineler de çok sayıda Pal’a ihtiyaç duyacaktır. Doğal olarak bu Dostları yakalama şansınızı artırmak isteyebilirsiniz, öyle değil mi?

Peki Pal yakalama oranı nasıl artırılır?

 • Aşama 1:Pal Orb’u atmadan önce Pals’a yaklaşın.
 • Adım 2:Arkadaşlarınızı yakalamadan önce onların sağlığını azaltın.
 • Aşama 3:Pals’ı arkadan yakalamaya çalışın.
 • Adım #4:Lifemunk Effige heykelini çalıştırın.
 • Adım 5:Daha uygun Pal Küreleri kullanın.

Adım #1: Dost Küresini atmadan önce Dostlara yaklaşın.

Böylece Pals’ın kaçma veya Pal Orb’un herhangi bir engele takılıp sekme ihtimalini azaltacaktır.

Adım #2: Dostları yakalamadan önce onların sağlığını azaltın.

Tıpkı Pokemon oyunlarında olduğu gibi, yaratıkların yakalanmadan önce canlarının düşürülmesi, tahmin edebileceğiniz gibi burada da işe yarıyor.

Adım #3: Arkadaşlarınızı arkadan yakalamaya çalışın.

Yükselen Pal Küresi ile bir Pal’a vurduğunuzda, yakalama oranınızda bir yüzdelik bonus kazanırsınız.

Adım #4: Lifemunk Effige heykelini güçlendirin.

Onu ne kadar güçlendirirseniz, Dost yakalama gücünüz de o kadar artacaktır. Bu yüzden mümkün olduğunca yeşil renkte parlayan efektler arayın.

Adım #5: Daha iyi Pal Küreleri kullanın.

Bunları Teknoloji menüsü, Sphere Makineleri veya Sphere Line Fabrikalarında üretebilirsiniz.

Sen de yakaladın Her Pal çeşidinin ilk 10’uBunun karşılığında daha fazla tecrübe puanı (EXP) kazanacağınızı da belirtelim.

Bu ipuçlarını uygulayarak Pal Küreleriİsrafınızı en aza indirebilir ve mümkün olduğu kadar çok Dost yakalayabilirsiniz.

Palworld’de kurulacak en iyi üs nerede?

Palworld’ün omurgası üssünüzdür. Bir palboxYerleştirerek hemen bir taban kurabilirsiniz.

Üssü kurarken dikkat edilmesi gerekenler:

 • Hızlı seyahat konumuna yakın mı yoksa uzak bir yere mi ayarlamalıyız?
 • Üssümüzü kuracağımız arazinin açık ve düz olması gerekiyor.
 • Dünya patronlarına meydan okumak çok yakın mı yoksa uzak mı olmalı?
 • Hangi doğal kaynaklara yakın olmalı?

Hızlı seyahat konumuna yakın mı yoksa uzak bir yere mi kurmamız gerekiyor?

Üslerinizi hızlı seyahat noktaları olarak da sayabilirsiniz. Bu nedenle haritada hareket kabiliyetinizi arttırmak için onları onlardan uzak konumlara yerleştirmeniz faydalı olacaktır.

Üssümüzü kuracağımız arazinin açık ve düz olması gerekiyor.

Büyük eşyaları yerleştirirken ve yapıları inşa ederken düz ve açık bir araziye sahip olmak estetik açıdan daha hoş olmasının yanı sıra size engel olmak yerine destek olacaktır.

Dünya patronlarına meydan okumak çok yakın mı yoksa uzak mı olmalı?

İlk üssünüz için olası bir nokta, başlangıç ​​konumunun yakınındaki Mammorest yumurtasının yakınındadır; ancak bu potansiyel olarak tehlikelidir. Serseri bir atış patronu kızdıracakve muhtemelen üssünüze girmelerine neden olacak, potansiyel olarak yapılarınızı harap edecek ve Dostlarınızı yere serecek.

Hangi doğal kaynaklara yakın olmalı?

Kaynaklar siz onları kestikçe veya kırdıkça yeniden doğar. Üssünüzde de çok fazla zaman geçirdiğinizi varsayarsak; Cevher, kükürt veya paldiyum düğümlerinin yakınına yerleştirilmesi uzun vadede çok uygun olacaktır.

Bu noktaları dikkate almanız gerekse de temelleriniz kalıcı olacağını sanmıyorumÇünkü Palbox’lar yok edilebilir.

Palworld oyununda üssünüzü baskınlara karşı nasıl korursunuz?

Periyodik olarak Palword’deki diğer Arkadaşlar tarafından saldırıya uğrayacaksın . Endişelenmeyin, genellikle böyle bir olay meydana gelmeden kısa bir süre önce size bir mesaj göndereceğiz. uyarıverilmiş olacak.

Bu saldırılara karşı savunmaya yardımcı olmak için inşa edebilirsiniz. Kum Torbaları ve Ayı TuzaklarıBunun gibi öğeler var, ancak muhtemelen bir süre onlara sahip olamayacaksınız.

Başlangıçta üssünüzü savunmanın harika bir yolu, bu saldırılar gerçekleşmeden hemen önce uyarı aldığınızda tüm çalışan güçlere saldırmaktır. işçi arkadaşlarınız, ekibinizle birlikte savaşlarda sıklıkla kullandığınız bir Arkadaşınız yer değiştirmektir.

Böylece Pal çağırma sınırını aşabilirve üssünüzü en güzel savaşçılarınızla savunabilirsiniz.

Yazdıklarımızın dışında bir temel oluşturduğunuzda, düşman grupları Baskınlara da maruz kalabilirsiniz. Bu baskınlarla üssünüzü yağmalayabilirsiniz, Arkadaşlarını özleyebilirsin Seni öldürebilirler ya da sana zarar verebilirler. Bu yüzden üssünüzü savunmak için bazı önlemler almanız gerekiyor.

Üssünüzü Palworld’deki baskınlara karşı koruma taktikleri:

 • Tabanınızı duvarlarla çevreleyin, yüksek ve sağlam olmasına dikkat edin.
 • Tuzakları üssünüze yerleştirin.
 • Arkadaşlarınızı silahlandırın.
 • Silah verdiğiniz Dostlarınızı üssünüzdeki stratejik noktalara konuşlandırın.
 • Üssünüzün çevresine veya doğrudan üstüne savunma kuleleri inşa edin.
 • Üssünüzde savunma kuleleri inşa edin.
 • Üssünüzü gizleyin.

Üssünüzü duvarlarla çevreleyin, onların yüksek ve sağlam olmasına dikkat edin:Bu, düşmanların üssünüze girmesini zorlaştıracak ve böylece Dostlarınızı koruyabileceksiniz.

Tuzakları üssünüze yerleştirin: Tuzaklar; Düşmanları yavaşlatabilir, hasar verebilir veya öldürebilir. Tuzaklarınızı duvarlarınızın veya girişlerinizin yakınına yerleştirin, böylece düşmanlar istemeden üzerlerine basmak zorunda kalır.

Arkadaşlarınızı silahlandırın: Dostlarınız üssünüzü savunmanıza yardımcı olabilir ancak bunun için silahlara da ihtiyaçları vardır. Ayrıca Dostlarınıza tabanca, tüfek, kılıç, bıçak ve bomba gibi silahlar da verebilirsiniz.

Dostlarınızı üssünüzdeki stratejik noktalara konuşlandırın:Dostlarınızın çabuk ölmesini istemiyorsunuz, önemli noktalarda size destek olarak düşmanları öldürmelerini sağlamalısınız.

Üssünüze savunma kuleleri kurun: Savunma kuleleri, düşmanlara otomatik olarak ateş eden makinelerdir. Bu sayede siz oyunda olmadığınızda üssünüzü sizin adınıza savunabilirler.

Üssünüzün çevresine veya doğrudan üstüne savunma kuleleri inşa edin: Bu adım değerlidir çünkü Dostlar düşmanlara yüksekten ateş edebilir. Ayrıca bu taretler Dostlarınızdan daha güçlü ve dayanıklıdır ancak elbette onları çalıştırmak için elektriğe ihtiyacınız vardır.

Üssünüzü gizleyin: Üssünüz; Ağaç, kaya, tepe gibi doğal örtülerin arkasına kurarsanız düşmanlarınız üssünüzü fark etmeyebilir. Böylece baskın olasılığını azaltabilirsiniz.

Palworld’de kaynak üretimine mümkün olan en kısa sürede başlayın.

Palworld’de gelişmek için çok fazla kaynağa ihtiyacınız var. Oyunda isteyebileceğiniz her şeyi inşa etmek için yüzlerce tahta ve taşın yanı sıra tonlarca cevher, lif ve paldiyumaOna ihtiyacın olacak.

Güçlü bir görevde başarıya ulaşmanın yolu mümkün olduğu kadar çabuktur. tomruk alanları ve taş ocakları kurmak.Ayrıca kaynak düğümler olarak görünme cevher ve paldyum parçalarıtoplamanın uzun vadede çok faydası olacaktır.

Bu sebeplerden dolayı yapmanız gereken bir detay daha var, onu da aşağıdaki bölümde belirtmiştik.

Palworld’de ilk önce hangi istatistiği geliştirmeliyiz?

Palworld’de taşıyabileceğiniz eşyaların boyutu, statünüze ağırlık Duruma göre değişir. Palworld oyununda eşyaların ağırlık sistemlerinde yarı gerçekçi bir yaklaşım benimsenmiştir.

taş ve cevher Bunun gibi ağır eşyalar, türlerine bağlı olarak envanterinizde daha da ağırlaşır. Teknoloji ağacında ilerlemek için bu eşyalardan tonlarcaya sahip olmanız gerektiğini göz önüne alırsak çoğu zaman ağır hareket edeceksiniz.

Bu, ağırlık statünüz ne kadar yüksek olursa, o kadar fazla eşya taşıyabileceğiniz anlamına gelir. Bu nedenle ölçek statınızı arttırmak; Kaynakları toplayın, üsler inşa edin ve savaşınÇin çok önemli.

Aynı zamanda eşyalarınız ağırlık sınırını aşarsa hareket hızınız ve savaş yeteneğiniz de azalacaktır.

Kilo istatistiğinizi artırmanın birkaç yolu:

 • Seviye atladığınızda ölçek istatistiklerinize puan ekleyebilirsiniz.
 • Bazı eşyalar, kıyafetler ve silahlarla ağırlık statınızı artırabilirsiniz.
 • Yakaladığınız bazı arkadaşlarla kilo statınızı artırabilirsiniz.

Seviye atladığınızda, Ölçek istatistiklerinize puan ekleyebilirsinizve verdiğin her puan için 50 adetArtırabilirsin.

Ayrıca bazı öğeler Kıyafet ve silahlar da kilo durumunuzu artırabilir. Örneğin; Sırt çantası, ekipman istatistiğiniz 10 puanartışlar.

Ek olarak Bazı Dostlar aynı zamanda kilo durumunuzu da artırabilir.Buna bir örnek vermek gerekirse: Ölçek istatistiğinizi koyun 5 puanartışlar.

Başlangıçta size tavsiyemiz 10. seviyeye kadar 700, 20. seviyeye kadar 1.000senin çıkartman.

Palworld’de neden geceleri uyumamalısınız?

Palworld’de gece gündüz döngüsü vardır. Görüşünüz geceleri azalır, bazıları Dostlar uyur, düşmanlar ise daha saldırgandırolurlar.

Aslında bu sebepler göz önüne alındığında gece uyumak cazip gelebilir ancak her gece uyumak Palworld’de yapabileceğiniz pek çok şeyi kaçırmanıza neden olabilir.

Örneğin, bazı nadir ve güçlü Dostlar geceleri ortaya çıkar. Güçlü Daedream ve pahalı Grintale Bazı Dostlar sadece geceleri bulunabilir. Bu yüzden onları yakalamak için geceleri avlanmanız gerekir.

Paldeck’te, daha önce karşılaştığınız bir Arkadaşınızın yalnızca geceleri mi (ya da tam tersine yalnızca gündüzleri) görünüp görünmediğini görebilirsiniz. Paldeck’te Yaşam AlanıSekmeye giderek gündüz ve gece konumları arasında geçiş yapabilirsiniz.

Ayrıca bazı kaynaklar geceleri daha görünür hale gelir. Karanlıkta bir zirveden baktığınızda ışıl ışıl parlıyorlar. Bu yüzden onları toplamak için geceleri aramanız gerekiyor.

Gece uyumak bazen yeterli bir seçenek gibi görünse de her gece uyumak Palworld deneyiminizi sınırlayabilir. O halde geceleri de oynamayı deneyin ve Palworld’ün karanlık tarafıkeşfetmek.

Bildiğiniz taktikler varsa bizimle paylaşmayı unutmayın. Yorumlara bekliyoruz…

Diğer Palworld içeriğimiz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort